Trening

Dobieramy odpowiedni rodzaj treningu

Sprawdź, jakie formy treningowe najlepsze są dla Ciebie, w zależności od twojego wieku i stylu życia.

Jaki rodzaj fitness jest najlepszy dla osób po 50-tce?

Dla osób w każdym wieku najlepszą formą ćwiczeń są wszelkiego rodzaju treningi grupowe. Są one zazwyczaj przeprowadzane w klubach fitness pod okiem doświadczonych instruktorów bądź trenerów. Gdy przychodzisz do klubu po raz pierwszy nie zapomnij powiedzieć, że jesteś początkujący i przekaż informacje o swoim trybie życia. Dzięki temu trener będzie miał ułatwione zadanie i z większym prawdopodobieństwem dobierze do twoich potrzeb odpowiedni trening.

trening

Jaki fitness najlepszy dla początkujących?

Na sam początek najczęściej polecane są takie ćwiczenia jak:

• pilates
  • stretching
  • ćwiczenia na piłkach

Pamiętaj, że powyższe ćwiczenia powinny odbywać się co najmniej dwa razy w tygodniu, tak aby minimalnie mogły się odbić pozytywnie na twoim zdrowiu.